koně na pastvině

Petra Beránková – výcvik koně pro radost z jezdectví

Kurzy a semináře

Kalendář akcí

Často a ráda pořádám jezdecké a výcvikové semináře, kterým všichni často říkáme „kurzy“ zaměřené hlavně na základní domluvu s koňmi. Snažím se ujasnit základy, na kterých se dá pevně stavět dál, zadat vám úkoly, naučit čeho si všímat, abyste zvládli poté doma pracovat i bez trenéra. Mnohdy je těžké odlišit, co je ještě seminář a co už je kurz. Akce, které organizuji, mají často znaky obojího.Kurzy pořádám buď u nás nebo ve vaší stáji, a to jedno i dvoudenní. Termíny najdete v kalendáři. O termín u vás si včas (ideálně začátkem roku) zavolejte, napište email, nebo zprávu přes Facebook.

Osobně velkou část nových znalostí učím koně nejdříve ze země a až pak ze sedla. Hlavně psychika koně, který je buď mladý, případně pokažený či zrazený si nějaký čas na zemi vyžaduje. Majitelům koní se vše snažím důkladně vysvětlit teoreticky, když to jde tak i ukázat na zkušenějších koních.

Jedno či dvoudenní víkendové kurzy u nás: V ceně jsou vždy dvě lekce denně, ustájení v boxe s podestýlkou a senem, pronájem jízdárny či haly. Téměř vždy kurz začínám krátkou teorií, aby bylo více jasné, kam vás budu při práci s koněm směrovat. Na své si přijdou i diváci, kdy je během teorie prostor pro dotazy. 2000 Kč/den. 3600 Kč/vikend

Možnost vícedenních trénikových pobytů u nás, s jednou lekcí za den, a možností sledovat muj běžný tréninkový den, tréninky koní co jsou u nás dlouhodobě, trénink mých koní. 1300Kč/den.

Každému zájemci o účast na mém kurzu, můžu jen doporučit zúčastnit se teorie nejdříve jako divák a až pote přijet s koněm.

Dále pořádám kurzy/semináře i čistě jednodenní teoretické.

Ke kurzu poskytuji tištěná skripta se shrnutím probíraného tématu. Časem budu mít zpracovaná videa k daným tématům, případně je možné v druhé části kurzu teorii doplnit praktickými ukázkami, a to jak s vašimi koňmi nebo mými dovezenými.

Teoretické dny pořádám i u nás, některé společně s kolegyní Luckou Mikšíkovou, instruktorkou centered riding (kniha Ježdění podle Sally Swift).

Kurzy a semináře u vás

Kurzy u vás: pokud se neznáme, nebo neznáte dobře moji práci, kurz zahájíme půldenní, nebo klidně celodenní teorií. Když mi na ukázky zapůjčíte nějaké vaše koně, velmi to usnadní předání mých myšlenek. Po dohodě a v rozumné vzdálenosti mohu na ukázku dovézt svoje koně. Kolik se pak zúčastní jezdců je na vás. Doporučuji nechat si dost prostoru a klidu na pochopení.

Varianty:

  1. celodenní teorie, s fotkami, videi(jsou v přípravě), případně ukázkou práce s mými/vašimi koňmi
  2. Jednodenní kurz – půl dne teorie, odpoledne max tři dvojice -práce ze země (práce ze sedla pouze po dohodě, podmínkou již absolování teorie, či základů i nás nebo jinde. Veřte, že by to bez toho ze sedla nemělo cenu.
  3. Víkendový kurz – první den viz kurz 2, druhý den po dohodě a výsledcích prvního dne, buď dopoledne prohloubení a jezdecká teorie, odpoledne lekce nebo lekce dopoledne i odpoledne.
  4. Pro pokročilé kurzisty již seznámené s teorií jedno či dvoudenní kurzy bez teorie, 6-8jezdců po dvojicích, lekce 2x denně.

500 Kč/ divák na půldenním teoretickém kurzu s navazujícími lekcemi

1 000 Kč / den za diváka na celodenním teoretickém kurzu, min počet deset účastníků

9 000 Kč/ jednodenní kurz jezdecký

16 000 Kč / dva dny

Dovoz mých koní – 1500Kč, cestovné 10Kč/km.

+cestovné bez koně 6kč/km