koně na pastvině

Petra Beránková – výcvik koně pro radost z jezdectví

Jaké bylo léto a k čemu teorii

Jaké bylo léto a k čemu teorii

Proč tak dlouho bez příspěvku? Můj mozek vyhlásil odpočinek a když jsem zkusila něco napsat, tvářil se úplně vygumovaně 😅. Léto bylo velmi nabité. Jezdili jste se svými koňmi na kurzy ke mně na Mořinu, a že vás bylo hodně. Koně, co mám v tréninku, se nějak nechystají odcházet a k nim přibyly další kobylky na obsedání. Několik kurzů proběhlo i u vás ve stáji, poslední na konci prázdnin v JK Elite u Mladé Boleslavi.

Teoretický seminář v JK Elite

Tenhle kurz mi zase ukázal, jak moc je důležitá teorie, protože popravdě to nebyl kurz vůbec jednoduchý, ač byl moc fajn a s dobrou atmosférou. Mou snahou je, dřív než začneme seriózní práci, naučit člověka, jak svého koně namotivovat, aby dával pozor, aby začal komunikovat, a díky tomu všemu mu ukázat, že být s člověkem může být fajn a že může člověku důvěřovat. Takový kůň, je pak snáze uvolněný a lépe se soustředí na jakoukoliv práci. Proto kurzy, kde je nová parta lidí a koní, navíc ještě z části školních, kde na sebe ani jednotlivé dvojice nejsou úplně zvyklé, jsou velmi těžké a bez úvodní teorie, kde si vysvětlíme souvislosti by to nešlo. Pro mě to byla zase nová, přínosná zkušenost ❤.

A víte, co je ještě skvělé? Že jezdecké školy takové kurzy vůbec pořádají. Vedoucí JK Elite Terka Slámová můj velký obdiv. Těch různých vzdělávacích kurzů totiž pořádá každoročně opravdu hodně. Jsem ze to opravdu moc ráda, protože pokud jen zlomek informací zapadne na své funkční místo, bude se na něm dál pracovat, znamená to další spokojenější koně a lidi, kteří chápou, že koně není fér přeprat silou a umlčet.

Děkuji za to ❤.

Celý kurz perfektně zdokumentovala Klára Brunová. Dlouho jsem se rozhodovala, které fotky použít a tak jsem jich rovnou vzala celou hromadu 😁.

P.S.: Takže, kde je v plánu další teorie? Například jako součást kurzu Společně uvolněně, který vedeme společně s Luckou Mikšíkovou 22. a 23. října v Pony Klubu v Jinonicích a 10.12 – celodenní teorie s ukázkami na téma Společně uvolněně opět i s Luckou. V plánu je kolem půlky října také veřejný komentovaný trénink na Mořině.


Uveřejněno

v

, ,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *