koně na pastvině

Petra Beránková – výcvik koně pro radost z jezdectví

Volné boxové ustájení koní na Mořině – listopad 2022

Volné boxové ustájení koní na Mořině – listopad 2022

Farma 203 na Mořině, kde působím, nabízí volná místa pro ustájení koní. Máme nyní tři až čtyři volné boxy s paddockem a travnatým výběhem. Cena za jeden je 8 tisíc Kč + DPH (po dohodě možnost si část odpracovat).

Pro koně máme prostorné vzdušné boxy s vlastním paddockem, stlané pilinami; seno dvakrát denně, jádro, voda z automatické napaječky. Z boxů jsou koně denně vypouštěni na travnatý výběh, který je prostorný a čistý, a to buď samostatně nebo s druhým koněm. Koně u nás mají dostatek trávy i sena. Vzhledem k někdy až příliš dobré výživové kondici, má většina z nich seno v síti i v boxu. Hnůj ve výbězích je pravidelně sbírán. Areál je stranou od lidí a turistických cest.

Vybavenost stáje

Majitelé a uživatelé mají k dispozici sedlovnu, šatnu a klubovnu, kde je vždy k nalezení teplo, kafe, čaj i lednice. Dále máme dekárnu, krmírnu a mycí box. Tím hlavním jsou ale dvě venkovní pískové jízdárny (jedna s úplně novým povrchem s geotextilií a druhá se starším, hlubším povrchem) a krytá písková hala. K dispozici je skokový materiál. Okolní krajina dává příležitosti pro krásné vyjížďky. Na Farmě sídlí jezdecký klub LaMaRo sdružující jezdce všech věkových kategorií, ražení a zaměření, včetně handicapovaných.

Lidé ve stáji

Tím nejlepším je, že je u nás pohodová atmosféra a moc fajn spolupracující parta. S koňmi pracujeme na základě osvědčených myšlenek horsemanshipu, znalosti biomechaniky a z toho vyplývajícího co nejvíc korektního ježdění. Pořádáme kurzy a semináře různého zaměření. Jsou mezi námi jezdci různé úrovně, s koňmi všech možných plemen. Někteří sedlají koně do anglických sedel a někteří do westernu. Jiní používají oboje. Podobný přístup máme k uždění. Někteří jezdíme s udidlem a jiní bez něj. Jezdíme na ohlávkách, hackamore (bosalu) i two-rein bridles. Hlavní je pro nás vyrovnaný, hodný, spokojený a co nejvíc uvolněný kůň potažmo jezdecká dvojice, která si společnou práci, pokroky, či jen relax venku užívá.

Máte to podobě a chcete k nám? Ozvěte se. Hledáte-li pastevní ustájení blízko Prahy, dejte mi také vědět.


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *